Milyen távolságra vannak a következő pontok a koordináta rendszer kezdőpontjától? Többi lent

A(0;5) B(16;12) C(-18;-7,5)

2014. dec. 9. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Két pont távolsága:

origo (0;0) A (0;5)


képlet:

gyök((0-0)^2+(0-5)^2)=gyök(0+25)=5


a többit ugyanígy kell megoldani.


Itt van hozzá segítség:

[link]

2014. dec. 9. 18:36
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Lerajzolod, Pithagorasz-tételt ráhúzod, vigyorogsz.
2014. dec. 10. 22:49