Kérlek, segítsetek! Ahányszor próbálom, mindig más eredmény jön ki :/
1/0,42=1/x+1/3,1x
2014. dec. 8. 17:01
1/3 BossBoy válasza:
Ha beszorzod mind a két oldalt x-el akkor azt kapod hogy: x/0,42=1+1/3,1 amiből kijön hogy x=(1+1/3,1)*0,42 és ebből megkapjuk hogy x=0,556 három tizedes jegyre kerekítve.
2/3 anonim válasza:
x = (1+1/3,1)*0,42
x = (3,1+1)/3,1*0,42
x = 4,1/3,1*0,42
x = 41/31*(42/100)
x = 41*42/(31*100)
x = 1722/3100 = 861/1550
esetleg még lehet tovább egyszerűsíteni
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. dec. 8. 19:48