Először úgy, hogy nincs benne negatív kitevő
Másodszor úgy hogy nincs benne nevező?
első: (x^-1 - y^-1)*(x^-1 + y^-1)
második: (x^-2 + y^-2) * 2x^-1 * y
^ := hatvány
* := szorzás
2014. nov. 29. 20:03
1/3 anonim válasza:
És hol van az egyenlőség? Mi a feladat? Ez most egy egyenlet vagy kettő? Mi van?
2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, rossz a kérdés, nem egyenlet, hanem algebrai kifejezés. és ezt kell a megadott alakokra egyszerűsíteni. (negatív kitevő nélküli és nevező nélküli)
2014. nov. 29. 21:27
3/3 anonim válasza:
Se az elsőben, se a másodikban nincsen nevező, szóval akkor az egyik felét a feladatnak kipipálhatjuk.
A másik fele:
első kifejezés: (x^-1 - y^-1)*(x^-1 + y^-1) = (1/x - 1/y)*(1/x + 1/y),
második kifejezés: (1/x^2 + 1/y^2)*2/x*y
Talán nem érdektelen megjegyeztem, hogy (1/x)^2 = 1^2/x^2 = 1/x^2.