Matek. Átalakítás. Hogyan jött ki?

[link]
2014. dec. 8. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A számlálóban e^x kiemelhető


e^x * [(-1) - (4-x)] = e^x* [ -1 -4 + x ] = e^x * [x-5]

2014. dec. 8. 12:51
 2/3 Sátán kutyája válasza:

Hülye kérdés :D

Elvégzed a zárójel beszorzását e^x -el, akkor ezt kapod: -e^x - 4e^x + x * e^x, ami összevonva: -5e^x + x * e^x, kiemeled e^x -et és megkapod, de ez általános iskola haver!

2014. dec. 8. 12:54
 3/3 anonim válasza:
Egyáltalán nem általános iskola... El vagy tévedve... Leírnám én is, de ugyanez lenne a vége... Ha esetleg így is bonyolult írj és elmagyarázom részletesebben.
2014. dec. 8. 13:56