Directionerforever kérdése:

Valaki tud segíteni matek háziban?

Egy erdő faállománya évenként bizonyos százalékkal növekszik. Minden év végén a faállomány 1/20-át kivágják. Hány százalékos az évi szaporodás, ha a harmadik év elején megállapítják. hogy az előző évben a szaporulat a kezdeti faállomány 5%-a?
2014. dec. 7. 18:20
 1/1 anonim ***** válasza:

x% növekedés-5% csökkenés=x-5

[1+(x-5)/100]^2=1,05

[1,05^(1/2)-1]*100=x-5

2,47=x-5

x=7,47

2014. dec. 7. 18:46