Gondoltam egy számot. Megszoroztam 2-vel, a szorzatból kivontam 39.-et és eredményül a gondolt szám felét kaptam.
Kérlek az egyenletet,és a levezetést is készítsétek el.
Nagyon Köszönöm :)
2014. nov. 10. 19:25
1/3 anonim válasza:
gondolt szám x
x*2-39=x/2
4x-78=x
3x=78
x=26
ell:
26*2-39=13
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok. Igazán rendes vagy. Köszönöm!:)
2014. nov. 10. 19:59