Matek háziban egyenleget valaki elkészítené?


Gondoltam egy számot. Megszoroztam 2-vel, a szorzatból kivontam 39.-et és eredményül a gondolt szám felét kaptam.

Kérlek az egyenletet,és a levezetést is készítsétek el.

Nagyon Köszönöm :)


2014. nov. 10. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:

gondolt szám x

x*2-39=x/2

4x-78=x

3x=78

x=26

ell:

26*2-39=13

2014. nov. 10. 19:31
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok. Igazán rendes vagy. Köszönöm!:)
2014. nov. 10. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen
2014. nov. 10. 20:30