Valaki le tudná vezetni nekem ezt az egyenleget?

x-2*(x-2)-(2x-5)=25+x
2012. nov. 28. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

x-2x+4-2x+5=25+x

-3x+9=25+x /-x

-4x+9=25 /-9

-4x=16 /:(-4)

x=-4


Ell:

helyettesítsd be az eredetibe a -4-et!


remélem segítettem.

üdv.!

2012. nov. 28. 14:53
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2012. nov. 28. 15:31