Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora utalást / egyenleget...

Mekkora utalást / egyenleget jelent a bank a NAV-nak?

Figyelt kérdés

Várok egy alig több, mint 2 millió Ft-os utalást és úgy rémlik, hogy ezt a bankom kötelezően jelenteni fogja a NAV felé. Az utalás megérkeztével értelemszerűen az egyenlegem is 2 millió Ft fölé esik majd.


A bank csak azt nézi, hogy egy adott tranzakció eléri-e a 2 milliós határt és csak ezt jelenti vagy már akkor is jelenthetnek, ha több kissebb utalást kapok és az egyenlegem meghaladja a 2 milliót?


Ki tudom ezt kerülni azzal, hogy nyitok egy másik banknál egy számlát és két részletben kérem az utalást?


Minden adót befizetek csak nincs kedvem fölös macerához.



2014. nov. 10. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:

nem így kerül veszélybe a vagyonod, és nem így kerülsz elszámoltatásra.


Hanem úgy, hogy más-egyéb vizsgálat eljárásokba sodródsz bele és ott kibukik nálad valami gyanú és akkor visszanézik az eddigi tevékenységedet.


ekkor megnézik a 6 éves pénzügyi múltadat is.


megértem a félelmed, de sajnos nincs más lehetőséged, mint a pénzedet banki rendszerbe tartani.


Ha rendesen adózol és nem csak minimálisat fizetsz és nem csalsz, akkor ez az összeg amúgy is pitiáner.


akkor van baj, ha csaláson kapnak.

2014. nov. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Minden adót befizetek csak nincs kedvem fölös macerához."


Akkor mitől félsz? Nem értem. Semmi nem fog történni sem veled sem a pénzeddel. Más több 10 milliókat utalgat és azzal sem történik semmi.

2014. nov. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 16. 03:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!