A kézi meccsen minden csapat minden csapattal egyszer játszott. Győzelem 2, döntetlen 1pont, vereségért nincs pont. Holtverseny nem volt. A győztes csapat 7, a második 5, a harmadik 3 pontot ért el. Hány pontot ért el az utolsó?


2014. dec. 4. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak 4 csapat volt, akkor 4*3/2=6 meccset játszottak. Az biztos, hogy minden meccs végén összesen 2 pontot osztottak ki, így összesen 6*2=12 pontot. A megadott csapatok összesen 15 pontot értek el, és mivel negatív pontot nem kaptak a csapatok, ezért ennél többen kellett, hogy játszanak.


Ha 5 csapat volt, akkor 5*4/2=10 mecset játszottak, összesen 10*2=20 pontot osztottak ki, ebből a fentiek 15 pontot értek el, vagyis 5 pont 2 csapat között oszlik meg, ami viszont nem jön ki, mivel holtverseny nem volt, és a 2 ismeretlen csapat csak 3-nál kevesebbet érhetett el.


Ha 6 csapat volt, akkor 6*5/2=15 meccset játszottak 2*15=30 pontért, amiből 15 pont adott, így 3 csapat között 15 pont oszlik meg, ami szintén nem lehet.


Mivel 2;1;0 pont osztható ki a többi csapatnak, és több csapat esetén többnek kellene pontot osztani, ezért többel nem érdemes foglalkozni, tehát a feladatnak nincs megoldása.

2014. dec. 4. 18:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldást.
2014. dec. 4. 20:45