Egy számsorozat első eleme 5,8. Minden további elemét megkapod, ha az őr megelőzőnek veszed az 1,2 szeresét. Írd fel a sorozat harmadik és ötödik elemét?

2014. nov. 29. 14:18
 1/3 A kérdező kommentje:
ha az őt megelőzőnek veszed az 1,2 szeresét, elírtam egy kicsit :)
2014. nov. 29. 14:23
 2/3 anonim ***** válasza:

Első elem: 5.8

5.8 * 1,2 =6.96

Második elem: 6.96

6.96*1.2=8.35

[[[HARMADIK ELEM]]]=8.35

8.35*1.2=10.02

Negyedik elem: 10.02

10.02*1.2=12.024

ÖTÖDIK ELEM= 12.024

2014. nov. 29. 14:24
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm gyors válaszodat :)
2014. nov. 29. 14:29