Pitagorasz tétel koordináta geometriában.

Felrajzoljuk a koordináta rendszert és bejelöljük a pontokat

A(-6,6)

B(-3,-4)

C(5,-2)

D(7,8)

Ennyi van megadva :)

A kérdés: Terület,Kerület

És az oldalak hossza

A gondolatmenetet is légyszi írjátok le

Köszi :)



2014. dec. 3. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a "két pont távolsága" képlettel; ha a két pont A(a1;a2) és B(b1;b2), akkor


|AB|=gyök((b1-a1)^2+(b2-a2)^2, esetünkben


|CD|=gyök((7-5)^2+(8-(-2))^2)=gyök(2^2+10^2)=


gyök(104).


Ugyanígy a többit.


A területét úgy lehet kiszámolni, hogy behúzod az egyik átlót, kapsz két derékszögű háromszöget, és a már tanult módon kiszámolod a területüket, majd összeadod; ha kiszámolod az átló hosszát, akkor két háromszöget kapsz, melynek mindhárom oldala ismert, így koszinusztétellel kiszámolod az egyik szöget, majd az a*b*sin(y)/2 képlettel kiszámolhatod a területüket.

2014. dec. 3. 18:57
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elejét leírtam:

[link]

Eddig érthető?

A területszámításnál nagy kérdés, hogy a Héron-képletet szabad-e alkalmazni?

[link]

2014. dec. 3. 18:58
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát a Héron képletet még nem tanultuk úgyhogy ha valahogy anélkül is meg lehetne oldani akkor az jobb lenne

De eddig mindent jö

Köszi

2014. dec. 3. 19:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor én vektorok skalárszorzatával kiszámolnám a szögeit:

https://www.youtube.com/watch?v=qsR2pj-A3VM

és a trigonometrikus terület képlettel (#1 válasz) a területeket. (Két háromszögre bontva)

((A terület: 106 ))

2014. dec. 3. 19:32