[link]


Nem tudom megoldani. Valaki megcsinálná és elmagyarázná hogyan csinálta?


2014. dec. 3. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Fel kell használni a hatványozás azonosságát.


10^(3+log 27) = 10^3 * 10^(log 27)


Illetve 10^(log 27) az a logaritmus definíciója miatt éppen 27.

27=3^3


10^3 * 3^3 köbgyöke: 10*3=30


A másikat ugyanígy kell.

2014. dec. 3. 10:29
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem értem.. Illetve... ?

Leírnád egybe a megoldást?

Másiknál meg 5^2 lesz a 25? 10^4* 5^2 ?

2014. dec. 3. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom ennél jobban leírni.


Először csak a belső részt alakítod.


Itt kihasználod azt a 2 dolgot, amit írtam: hatványozás azonossága, és a logaritmus azonossága/definíciója.


Utána végzed el a gyökvonást.


10^3 * 27 -ből kell 3. gyököt vonni, akkor azt úgy tehetjük meg, hogy tagonként gyököt vonunk


3.gyök(10^3*27) = 3. gyök(10^3) * 3. gyök(27) = 10*3


Amit írtál az jó.

2014. dec. 3. 11:29
 4/6 A kérdező kommentje:

gyök(10^4*25) = gyök(10^4) * gyök(5^2) = 10*4 ?


vagy az a 10^4 nem jó még?

2014. dec. 3. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:

gyök(10^4*25) = gyök(10^4) * gyök(5^2)


idáig jó


10^4 négyzetgyöke 10^2

5^2 négyzetgyöke 5


gyök(10^4*25) = gyök(10^4) * gyök(5^2) = 10^2 * 5 = 500

2014. dec. 3. 13:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen már értem. Köszi! Ment a zöldecske
2014. dec. 3. 14:09