Fizika 7. oszály számolás?


Segítsetek kérlek szépen!!

Nem tudom hogyan kell kiszámítani a sebességet,utat,időt. Vagyis a képletet tudom, csak a számolás nem megy...

meg pl: Egy orkán sebessége 40 m/s. Mennyi idő alatt söpör végig egy 480 km-es útszakaszon?

ilyeneket nem értek. Valaki segítsen holnap írok belőle dolgozatot és ha nem lesz jó akkor beír kettő egyest a tanár!!!



2014. dec. 1. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Há vé egyenlő esper tével...

mérlegelv haver


mit tudunk?

v=40m/s

s=480km=480.000 m

t=?


v=s/t /*t

v*t=s /:v

s/v=t


480.000m/40m/s=12000 s


aláhúzod kétszer és ez egy tök korrekt SI végeredmény

2014. dec. 1. 16:08
 2/2 anonim ***** válasza:
a fizikában célszerű előbb az egyenletet arra rendezni, amelyik értéket keressük, ez később egy igen hasznos képesség lesz, főleg hogy lesznek olyan feladatok (pl a gravitációs erő) ahol egyszerűen nem kell ismerni adatokat, hogy megoldjunk egy feladatot
2014. dec. 1. 16:14