Matematikai átalakítás. Hogyan lett?

[link]

2014. dec. 1. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Bal oldal:

((0,6)^k) / (1 - 0,6) * 0,7 =

= ((0,6)^k) / 0,4 * 0,7 =

= ((0,6)^k) / (4/10) * (7/10) =

= ((0,6)^k) * (10/4) * (7/10) =

= ((0,6)^k) * ((10/4) * (7/10)) =

= ((0,6)^k) * (7/4) =

= ((3/5)^k) * (7/4)


Illetve ha osztunk 10^(-3)-nal, akkor az ugyanaz, mintha szoroznánk 10^3-nal.


(^: hatványozás, *: szorzás, /: osztás)

2014. dec. 1. 15:06