Hogyan kell jegyzőkönyvet csinálni a matematikai ingáról? (fizika)
Először is mi legyen a címe? Az jó, hogy "Matematikai inga"? Az a feladat hogy lemérjük hogy mennyi idő alatt csinálja meg oda-vissza a lengést 20szor, majd kiszámoljuk a g-t.
Aztán ugye kell egy rövid leírása ennek az egész kísérletnek. Erről halvány fogalmam sincs. :D valaki leírná hogy szó szerint mit írjak?
A mérési adatokat csak simán tegyem táblázatba, majd számoljam ki a g-t? Mondjuk azt talán meg tudom csinálni...
Aztán kéne egy kiértékelés vagy összegzés amiről szintén fogalmam sincs. Le tudnátok írni azt is?
Aki ezt megcsinálja nekem az nagyon aranyos és köszönöm ^^ :*
U.I.: Nem a fizika az erősségem...
Hidd el, hogy senki nem fogja helyetted megcsinálni, ahogy én sem. Csak támpontokat adok, ami alapján egyedül is meg tudod csinálni.
A neten keresel leírást a matematikai ingáról, hogy mi az, hogyan működik, leírod a főbb képletet, amit majd használni fogsz, és felsorolod hogy mi mit jelent benne, mértékegységgel.
Maga a kísérlet: készítesz egy matematikai ingást, például először 10 centis fonálhosszal, majd 20-szal, 30-cal. A stopperrel leméred az egyes fonálhosszokhoz tartozó 20 lengés idejét egyenként ötször(!), majd utána átlagolo a kapott időket. Még egyszer: a centis fonálhosszal mérsz 5-öt, a 20-szal is 5-öt és a 30-cal is ötöt, majd ezeket az időeredményeked átlagolod, így mindegyik hosszhoz tartozik majd egy idő. Ha tudod az időt és a fonálhosszt, ki tudod számolni a képletből a nehézségi gyorsulást.
Kiértékelésnél pedig valószínűleg azt tapasztalod, hogy minél kisebb a fonálhossz, annál pontatlanabb lesz a g értéke.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!