KicsiB kérdése:

7 osztály lecke segítség?


sziasztok nagyon sürgős hétfőre kell és csak ma tudom meg írni a leckét mert lakodalomba megyek holnap és ezért sürgős.

Ezeket a számolásokat amit mindjárt ide rakok úgy adták fel hogy még egy normális képletet is kaptunk volna hozzá és nem is csináltunk még hasonlót.Legyetek szívesek elmagyarázni.



1.

Ugyanazt a nyugalomban levő testet két rugó egy-egy másodpercig gyorsította. Az egyik rugó hatására a test sebessége 1 ms , a másikéra 1,2 ms nagyságú lett. Melyik rugó fejtett ki nagyobb erőhatást a testre?

2.

Egy golyó tömege 1 kg . Ezt a golyót két fiú közül az egyik 1,5 másodperc , a másik 2 másodperc alatt gyorsította fel nyugalmi helyzetéből 5 ms sebességűre. Melyikük fejtett ki nagyobb erőhatást?

3.

Az egyik test tömege 2 kg , a másiké 4 kg . Mit tudsz arról a két erőhatásról, amelyekkel a két test sebességét ugyanannyi idő alatt ugyanannyival lehet megváltoztatni?



2014. nov. 21. 18:21
 1/4 anonim válasza:
A tankönyvedben is benne van az elmélet és a képletek.
2014. nov. 21. 18:32
 2/4 A kérdező kommentje:
melyik az mert elolvastam
2014. nov. 21. 19:16
 3/4 anonim válasza:
Akkor olvasd el még párszor.
2014. nov. 21. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondolkodj!

1.

Ha megrúgnak focilabdával az egyik jobban fáj mint a másik szerinted melyiket rúgták meg erősebben?

2.

F=m*a

tömeg állandó (1 kg)

a=v/t

3.

F=m*a

idő állandó

a=v/t

2014. nov. 21. 20:46