Fizika házi - Tudnátok segíteni?


[link]


Innen az első három a házi, a képlet amit tanultunk ró (folyadék) x V (vízbemerülő rész) x g. De ezzel a képlettel egyikbe se annyi jön ki, mint megoldásba. Segítenétek hogy kellene megcsinálni?



2014. nov. 22. 13:29
 1/1 anonim válasza:

2. V = 5 dm³ = 0,005 m³

ρ = 2,5 g/cm³ = 2500 kg/m³


ρ(víz) = 1000 kg/m³


m = V*ρ = 0,005*2500 = 12,5 kg

G = m*g = 12,5*9,81 = 122,625 N


Arkhimédész törvénye alapján:


F = G – V*ρ(víz)*g = 122,625 – 0,005*1000*9,81 = 122,625 – 49,05 =

= 73,575 N erő kell ahhoz, hogy a követ megtartsuk a víz alatt

2014. nov. 23. 11:32