Innen az első három a házi, a képlet amit tanultunk ró (folyadék) x V (vízbemerülő rész) x g. De ezzel a képlettel egyikbe se annyi jön ki, mint megoldásba. Segítenétek hogy kellene megcsinálni?
2014. nov. 22. 13:29
1/1 anonim válasza:
2. V = 5 dm³ = 0,005 m³
ρ = 2,5 g/cm³ = 2500 kg/m³
ρ(víz) = 1000 kg/m³
m = V*ρ = 0,005*2500 = 12,5 kg
G = m*g = 12,5*9,81 = 122,625 N
Arkhimédész törvénye alapján:
F = G – V*ρ(víz)*g = 122,625 – 0,005*1000*9,81 = 122,625 – 49,05 =
= 73,575 N erő kell ahhoz, hogy a követ megtartsuk a víz alatt