Valaki megmagyarázná nekem ezt a matematikai átalakítást?

[link]

2014. jan. 11. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:

(-√3)^3=(-√3)*(-√3)*(-√3), és mivel (-√3)*(-√3)=3, ezért


=3*(-√3)=-3*√3, a többi szerintem érthető.

2014. jan. 11. 23:28
 2/4 anonim ***** válasza:
A zárójelen kívül lévő köb jelet beviheted a gyök alá, tehát az lesz belőle, hogy gyök(3^3) ezt szétbonthatod gyök(3^2)*gyök(3) és ebből a gyök(3^2) az egyenlő 3-mal, így marad az hogy 3*gyök(3).
2014. jan. 11. 23:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze a mínusz megmarad...

második voltam.

2014. jan. 11. 23:30
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, minden világos :)
2014. jan. 12. 00:03