Miért jött ki ilyen furcsa szám (fizika), mit rontottam el?


Egy 12,5 köbmilliméteres tartályban 536 kiloPascal nyomású 191 Celsius hőmérsékletű oxigén (M=32 g/mol) gáz van. A gáz nyomását 0,662 Megapascalra változtatjuk. Mekkora lesz a gáz főmérséklete Celsiusban?


P1/T1=P2/T2

536000 Pascal/464 Kelvin =662000 Pa/T2

T2=661611,8276 Celsius...Hát nem túl valószínű XD


2014. nov. 26. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

P1/T1 = P2/T2,

ebből átrendezéssel T2 = P2*(T1/P1)


T2= 662000Pa*(464K/536000Pa) = 573,07 K

2014. nov. 26. 19:47
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul rendezted át, azért lett rossz eredményed.


P1/T1 = P2/T2 /// *T2

T2*(P1/T1) = P2 /// :(P1/T1) = *(T1/P1) (Törttel való osztás = reciprokkal való szorzás


ebből lesz T2= P2*T1/P1


Első voltam.

2014. nov. 26. 19:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld pacsi! :)
2014. nov. 27. 23:23