2014. nov. 25. 13:43
1/3 anonim válasza:
A fal és az árnyéka egy derékszögű háromszöget alkot.
A két befogó 5m és 1,5m
A fiú úgy áll be, hogy a fejebúbja éppen érintse az átfogót. (Ekkor lesz árnyékban) így létrejön egy hasonló háromszög.
Így előáll egy kis háropmszög, ami hasonló az eredetihez.
x/1,5 = 1,5/5
Ebből x = 1,5^2/5 = 0,45
A távolság a faltól 1,5-x = 1,05m
2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépe köszönöm a megoldást.
2014. nov. 25. 14:28
3/3 A kérdező kommentje:
szépen
2014. nov. 25. 14:28