Leda28 kérdése:

Vásároltam 2 1forma hosszu gyertyát. Vasárnap délután 2órakor mind2-t meggyujtottam. A vékonyabb 5órakor, a vastagabb 6órakor égett végig. Hány órakor volt a vastagabb 3szor olyan magas, mint a vékonyabb?

feltételezzük, hogy a gyertyák egyenletesen égnek el.

2013. dec. 15. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:

egyik 3 óra alatt ég el, 1 óra alatt az 1/3-a

másik 4 óra alatt, 1 h alatt 1/4-e

hossza 1, eltelt idő x

3(1-x/3)=1-x/4

3-x=1-x/4

12-4x=4-x

3x=8

x=8/3

2 óra és 40 perc múlva

2013. dec. 15. 11:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2013. dec. 15. 11:19