feltételezzük, hogy a gyertyák egyenletesen égnek el.2013. dec. 15. 11:07
1/2 anonim válasza:
egyik 3 óra alatt ég el, 1 óra alatt az 1/3-a
másik 4 óra alatt, 1 h alatt 1/4-e
hossza 1, eltelt idő x
3(1-x/3)=1-x/4
3-x=1-x/4
12-4x=4-x
3x=8
x=8/3
2 óra és 40 perc múlva
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2013. dec. 15. 11:19