Délután egy óra van, hány óra lesz 2013 óra és 201 óra múlva? Fontos

2013. okt. 20. 10:28
 1/4 doracell ***** válasza:

24 óránként van du. 1 óra.

2013/24=83,875 azaz 83 nap telik el addig.

83*24=1992

2103-1992=21, tehát 21 órával lesz később.

Tehát délelőtt 10 óra lesz.


A másikat próbáld ugyanígy.

2013. okt. 20. 10:39
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ,légyszi a másikat is mond meg mert csak 12 vagyok és nem értem
2013. okt. 20. 10:44
 3/4 doracell ***** válasza:

Én meg nem értem, hogy mit nem értesz. Megnézed, hányszor van meg benne a 24, mert ennyi óra egy teljes nap. Eddig érthető? (Ez volt az első feladatban 83,875)

A hányados egész szám része az, ahány teljes nap eltelik addig. (Az első feladatban ez 83 nap)

Megnézed, hogy ez hány órát jelent, vagyis szorzod 24-gyel. (Az elsőnél ez 83*24=1992) Ennyi órányi teljes nap 'fér bele' a megadott időbe. Ami ezen felül van, azt kell hozzáadni a jelenlegi időhöz. Vagyis a szorzás eredményét kivonod a megadott óraszámból. (Elsőnél 2013-1992=21)

A kapott értéket meg hozzáadod a mostani időhöz. (Az elsőnél 11 óra múlva lesz éjfél, a maradék 10 óra már a következő napból telik el, így jön ki a délelőtt 10.)

Így most érthető?

2013. okt. 20. 10:57
 4/4 A kérdező kommentje:
aha
2013. okt. 20. 12:19