6000 l vizet 4 vízcsapon keresztül 2 óra alatt gyűjthetünk. Mennyi idő alatt folyik ki 9000 l víz ha 8 ugyanilyen teljesítményű vízcsapot nyitunk ki?

2014. nov. 23. 15:09
 1/2 anonim válasza:

6000l/4cs/2ó

3000l/4cs/1ó

3000/4=750l/cs/ó


1 csap teljesítménye: 750l/ó

9000litert: 9000l/750l=12ó alatt ad ki.

De 8 csap van, annyi felé oszlik el a 12 órányi munka: 12/8=1,5 óra

2014. nov. 23. 15:27
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. nov. 23. 17:11