Egy 9,8 cm sugarú kör alakú vezető hurok a síkjára merőleges irányú mágneses térben van. A hurok ellenállása 0,1 ohm.2014. ápr. 30. 11:02
2/3 anonim válasza:
·²ΔΦπΩ
N = 1
Δt = 0,5 s
ΔB = 0,6 T
r = 0,098 m --> A = r²·π = 0,0302 m²
R = 0,1 Ω
------
ΔΦ = ΔB·A = 0,0181 Tm² = 0,0181 Wb
U = N·ΔΦ/Δt = 1·0,0181/0,5 = 0,0362 V
R = U/I --> I = U/R = ...
3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. máj. 1. 17:51