Mekkora áram folyik a hurokban, ha a mágneses tér 0,5 s alatt egyenletesen 0,4 T-ról 1 T-ra változik?

Egy 9,8 cm sugarú kör alakú vezető hurok a síkjára merőleges irányú mágneses térben van. A hurok ellenállása 0,1 ohm.

2014. ápr. 30. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
nagy
2014. ápr. 30. 11:33
 2/3 anonim ***** válasza:

·²ΔΦπΩ

N = 1

Δt = 0,5 s

ΔB = 0,6 T

r = 0,098 m --> A = r²·π = 0,0302 m²

R = 0,1 Ω

------


ΔΦ = ΔB·A = 0,0181 Tm² = 0,0181 Wb


U = N·ΔΦ/Δt = 1·0,0181/0,5 = 0,0362 V


R = U/I --> I = U/R = ...

2014. ápr. 30. 13:15
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. máj. 1. 17:51