a másodfokú egyenlet megoldóképletével kell megcsinálni...nagyon megköszönném ha valaki segítene mert sürgős lenne :( !
2014. nov. 22. 23:14
1/3 HSz76 válasza:
1)
(2X-1)*(2X+1)=4X^2-1
Azaz mindkét oldalt szorozd meg 4X^2-1 el.
2/3 HSz76 válasza:
2)
-2*(3b^2-12)=(4+2b)*(6-3b)
Azaz, mindkét oldalt szorozd meg -2*(3b^2-12) vel.
3/3 A kérdező kommentje:
hát ebből semmit sem értek....
2014. nov. 23. 15:48