Egy jó matekos segítene nekem ebben a 2 feladatban? (lent)


a másodfokú egyenlet megoldóképletével kell megcsinálni...nagyon megköszönném ha valaki segítene mert sürgős lenne :( !

[link]


2014. nov. 22. 23:14
 1/3 HSz76 ***** válasza:

1)

(2X-1)*(2X+1)=4X^2-1

Azaz mindkét oldalt szorozd meg 4X^2-1 el.

2014. nov. 22. 23:23
 2/3 HSz76 ***** válasza:

2)

-2*(3b^2-12)=(4+2b)*(6-3b)

Azaz, mindkét oldalt szorozd meg -2*(3b^2-12) vel.

2014. nov. 22. 23:29
 3/3 A kérdező kommentje:
hát ebből semmit sem értek....
2014. nov. 23. 15:48