Valaki megtudja oldani ezt a paraméteres egyenletet?2014. nov. 21. 18:54
1/3 qqcska123 válasza:
Átrendezve:
(x-3p)^2-9p^2+(y+4)^2-16+25p=0
Tehát a kör középpontja: (3p;-4)
Most kicsit átrendezzük:
(x-3p)^2+(y+4)^2-9pˇ2+25p-16=0
Ez csak akkor lehet egy kör egyenlete, ha -9pˇ2+25p-16>=0.
Ezt a másodfokú egyenlőtlenséget pedig meg kellene oldani, de ezt már rád bízom! ;-)
2/3 anonim válasza:
Nézd meg ezt:
A p értékét a jobb-alsó sarokban lévő csúszkával állíthatod. (Kísérletezz sokat, hogy meglásd s megoldást!)
A teljes-négyzetté alakítást érted?
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, kijött az eredmény, illetve az ábrát is köszönöm, jó volt igy látni a változásokat :)
2014. nov. 21. 20:16