Mi a megoldás? (többi lent)


Az alábbi egyenletnél:

2x^2+(a+1)x+(a-1)

Mikor lesz a gyökeinek szorzata és összege egyenlő?



2013. dec. 1. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:

2x^2 + (a+1)x + a-1 = 0


x1+x2 = -(a+1)/2

x1*x2 = (a-1)/2


-(a+1)/2 = (a-1)/2


-a - 1 = a - 1


2a = 0


a = 0


Ell.:

2x^2 + (0+1)x + 0-1 = 0

2x^2 + x -1 = 0


x1 = 0,5

x2 = -1


0,5+(-1) = -0,5

0,5*(-1) = -0,5

2013. dec. 2. 12:39