Az alábbi egyenletnél:
2x^2+(a+1)x+(a-1)
Mikor lesz a gyökeinek szorzata és összege egyenlő?
2013. dec. 1. 19:31
1/1 anonim válasza:
2x^2 + (a+1)x + a-1 = 0
x1+x2 = -(a+1)/2
x1*x2 = (a-1)/2
-(a+1)/2 = (a-1)/2
-a - 1 = a - 1
2a = 0
a = 0
Ell.:
2x^2 + (0+1)x + 0-1 = 0
2x^2 + x -1 = 0
x1 = 0,5
x2 = -1
0,5+(-1) = -0,5
0,5*(-1) = -0,5