(√3^3+√3^5)^22014. nov. 20. 20:40
1/3 anonim válasza:
Ez azt jelenti hogy: √3^6+√3^10 =3^6+3^5
2/3 A kérdező kommentje:
Összeadásnál tudtommal nem lehet felbontani a zárójelet és tagonként négyzetre emelni.
2014. nov. 20. 21:27
3/3 anonim válasza:
Jól tudod.
(a+b)^2 = a^2 + 2*a*b + b^2
Vagyis
[gyök(3^3)]^2 + 2* gyök(3^3) * gyök(3^5) + [gyök(3^5)]^2=
3^3 + 2 * 3^4 + 3^5 = 432