a=(2.-3)b=(1,-4)
az a*b hogyan lesz 2?
mit szorzunk össze mivel?
Én 2*1=2 +2*-4=-8
-3*1=-3 +-3*4=12
2-8=-6 -6+12=6
DE 2 AZ EREDMÉNY.hOGy kell?
2014. nov. 20. 20:17
2/5 A kérdező kommentje:
De ha simán csak az a*b-t kell.
2014. nov. 20. 20:28
3/5 anonim válasza:
Ez sehogy sem lesz kettő. Ennek a két vektornak a szorzata:
a*b=xa*xb + ya*yb = 2*1 + (-3)*(-4) = 2 + 12 = 14
4/5 A kérdező kommentje:
Köszi.És az [a]*[b]*cos alfánál a cos alfát hogy lehet megkapni?
2014. nov. 20. 21:02
5/5 anonim válasza:
Ahhoz csak a vektorok hosszait kell ismerned.
|a| = gyök(xa^2 + ya^2)
|b| = gyök(xb^2 + yb^2)
Ha ezek megvannak, akkor a kettőt összeszorzod, majd leosztasz velük, és csak cos(alfa) marad.