Vektornál hogy kell kiszámolni az a*b-t?


a=(2.-3)b=(1,-4)

az a*b hogyan lesz 2?

mit szorzunk össze mivel?

Én 2*1=2 +2*-4=-8

-3*1=-3 +-3*4=12

2-8=-6 -6+12=6

DE 2 AZ EREDMÉNY.hOGy kell?



2014. nov. 20. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
a*b*cos alfa Közrezárt szög)
2014. nov. 20. 20:24
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha simán csak az a*b-t kell.
2014. nov. 20. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez sehogy sem lesz kettő. Ennek a két vektornak a szorzata:

a*b=xa*xb + ya*yb = 2*1 + (-3)*(-4) = 2 + 12 = 14

2014. nov. 20. 20:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi.És az [a]*[b]*cos alfánál a cos alfát hogy lehet megkapni?
2014. nov. 20. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz csak a vektorok hosszait kell ismerned.

|a| = gyök(xa^2 + ya^2)

|b| = gyök(xb^2 + yb^2)


Ha ezek megvannak, akkor a kettőt összeszorzod, majd leosztasz velük, és csak cos(alfa) marad.

2014. nov. 20. 21:13