2014. nov. 17. 20:13
1/1 anonim válasza:
Legyen a beírt kör sugara R, akkor a beleírt négyzet átlója épp az átmérő.
A négyzet oldala 'a'.
gyök(2)*a = 2*R
a = 2/gyök(2) * R = gyök(2) * R
Az ebbe írt kör sugara r. 2r = a, r = a/2
r = gyök(2)/2 * R
Ha az eredeti háromszögbe írt kör sugara megvan, akkor már kész is vagy.
De ahhoz tudni kéne, hogy mi van az eredeti háromszögből megadva.