Ha egy háromszögben van egy kör, abban egy négyzet, abban még egy kör, akkor a háromszög oldalából, hogyan lehet kiszámolni a belső kör sugarát?


2014. nov. 17. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen a beírt kör sugara R, akkor a beleírt négyzet átlója épp az átmérő.

A négyzet oldala 'a'.


gyök(2)*a = 2*R

a = 2/gyök(2) * R = gyök(2) * R


Az ebbe írt kör sugara r. 2r = a, r = a/2


r = gyök(2)/2 * R


Ha az eredeti háromszögbe írt kör sugara megvan, akkor már kész is vagy.

De ahhoz tudni kéne, hogy mi van az eredeti háromszögből megadva.

2014. nov. 17. 20:23