Ezt hogyan tudnám kiszámolni? Levezetést kaphatnék?


[link]

ez lenne az. Ezzel az egy feladattal nem tudok boldogulni. Nem tudom, hogyan kezdjek neki.

Segítenétek nekem? :)



2014. nov. 17. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A nevezők megegyeznek, tehát leghamarabb összevonod. Lesz: (2√5+3+2√5+3)/(2√5-3)=(4√5+6)/(2√5-3)

Most gyöktelenítsünk, ami azt jelenti, hogy a törtet beszorozzuk (2√5+3)/(2√5+3)-mal.

Lesz: (40+12√5+12√5+18)/20-3=(58+24√5)/17

2014. nov. 17. 18:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, 20-9, tehát a nevező nem 17, hanem 11.
2014. nov. 17. 18:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, életmentő vagy :) még egyet kérdeznék. ugye ott a nevezőben az (a-b)(a+b) szorzat van és a 3 nincs gyök alatt. Akkor az 9, nem? :) és akkor 11 lesz a nevező :) vagy elszámoltam :O
2014. nov. 17. 18:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm :) bocsi nem láttam hogy írtál :) ment a pacsi :D
2014. nov. 17. 18:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen-igen, (a-b)(a+b)
2014. nov. 17. 18:34