ez lenne az. Ezzel az egy feladattal nem tudok boldogulni. Nem tudom, hogyan kezdjek neki.
Segítenétek nekem? :)
2014. nov. 17. 18:11
1/5 anonim válasza:
A nevezők megegyeznek, tehát leghamarabb összevonod. Lesz: (2√5+3+2√5+3)/(2√5-3)=(4√5+6)/(2√5-3)
Most gyöktelenítsünk, ami azt jelenti, hogy a törtet beszorozzuk (2√5+3)/(2√5+3)-mal.
Lesz: (40+12√5+12√5+18)/20-3=(58+24√5)/17
2/5 anonim válasza:
Bocsi, 20-9, tehát a nevező nem 17, hanem 11.
3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, életmentő vagy :) még egyet kérdeznék. ugye ott a nevezőben az (a-b)(a+b) szorzat van és a 3 nincs gyök alatt. Akkor az 9, nem? :) és akkor 11 lesz a nevező :) vagy elszámoltam :O
2014. nov. 17. 18:23
4/5 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm :) bocsi nem láttam hogy írtál :) ment a pacsi :D
2014. nov. 17. 18:23