2014. nov. 17. 18:29
3/5 anonim válasza:
s=a/2*t^2
v=s/t
E kettő kombója adja a megoldást.
v=s/t-ből s-et kifejezed > s=vt, v adott, így az s= "x"t
első képletbe beírva:
"x"t=a/2*t^2-enből az a adott, így egy ismeretlennel a t meghatározható.
Ha a t megvan, akkor már könnyen meghatározható az s.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszi és hogy kell kiszámolnia v-t ha adott az s és a gyorsulás
2014. nov. 17. 18:46
5/5 anonim válasza:
a=gyorsulás
a= v/t
v= axt
t= v/a
s= a/2 x t a másodikon