Hogyan lehet kiszámolni az utat ha adot a gyorsulás és a v? Plusz ha adott a ha adot a gyorsulás. és az idő?

2014. nov. 17. 18:29
 1/5 anonim válasza:

v = s/t

s = v x t

t = s/v

2014. nov. 17. 18:35
 2/5 anonim válasza:
s= (v0 + vt)*t/2
2014. nov. 17. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:

s=a/2*t^2

v=s/t

E kettő kombója adja a megoldást.

v=s/t-ből s-et kifejezed > s=vt, v adott, így az s= "x"t

első képletbe beírva:

"x"t=a/2*t^2-enből az a adott, így egy ismeretlennel a t meghatározható.

Ha a t megvan, akkor már könnyen meghatározható az s.

2014. nov. 17. 18:40
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi és hogy kell kiszámolnia v-t ha adott az s és a gyorsulás
2014. nov. 17. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:

a=gyorsulás

a= v/t

v= axt

t= v/a

s= a/2 x t a másodikon

2014. nov. 17. 19:29