Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezt lefordítja valaki nekem...

Ezt lefordítja valaki nekem magyarra?

Figyelt kérdés

When you write formal essays of opinion, you should try to express your ideas in a neutral and objective way.

Although you can draw on personal experience, try to avoid, exaggerating, over-generalising and being too emotional as your arguments will be less believable. You should also try to avoid colloquial ezpressions and phrasal verbs, as well as contractions.



2014. nov. 19. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor hivatalos véleményező esszét írunk, meg kell próbálnunk tárgyszerűen és semlegesen kifejezni gondolatainkat. Habár meríthetünk személyes tapasztalatainkból, igyekezzünk kerülni a túlzást, az általánosítást és a túlzott érzelmeket, mivel ezek hiteltelenítik érveinket. Hasonlóan próbáljuk kerülni a bizalmas kifejezéseket és frázisokat*, ahogy a rövidítéseket is.


*Nem egészen értem, hogy hogy jönnek ide a határozós kifejezések ('phrasal verbs').

2014. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor a véleményedet egy formális esszében írod meg, az ötleteidet/gondolataidat semleges, objektív módon kellene megpróbálnod kifejteni. Noha támaszkodhatsz személyes élményekre, próbáld meg elkerülni a túlzásokat, túlzott általánosításokat, és ne legyél túl érzelmes, mert az érveid sokkal kevésbé lesznek hihetőek. Szintén meg kellene próbálnod elkerülni a köznyelvi kifejezéseket, szókapcsolatokat, valamint a rövidítéseket.



Nem szó szerint, de ez a lényege. :)

2014. nov. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

> „köznyelvi kifejezéseket, szókapcsolatokat,…”

Ez az! Köszi!

2014. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!