Feladat segítség? Többi lent!


Adott öt törtszám: a,b, és c. Az első és a második szorzata 60,9, az első és a harmadik szorzata pedig 113,1.

Mennyi az első számnak és a másik két számnak összegének szorzata?



2014. nov. 18. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem öt, ez csak három, te!


Amúgy

a*b = 60,9

és

a*c = 113,1

adott.


Adjuk össze a két egyenletet:

a*b + a*c = 60,9 + 113,1,

a disztributivitás miatt a bal oldal átírható:

a*(b + c) = 60,9 + 113,1.

De ha megnézed, éppen az a kérdés, hogy ez mennyi.


Tehát a válasz: 60,9 + 113,1. Vedd elő a számológéped, és számold ki.

2014. nov. 18. 20:40
 2/2 A kérdező kommentje:

köszöntem, azóta már pont rájöttem, de másik logikával, de ugyan ez jött ki :D

Ez rövidebb volt :D

2014. nov. 18. 21:34