Adott öt törtszám: a,b, és c. Az első és a második szorzata 60,9, az első és a harmadik szorzata pedig 113,1.
Mennyi az első számnak és a másik két számnak összegének szorzata?
2014. nov. 18. 20:21
1/2 anonim válasza:
Ez nem öt, ez csak három, te!
Amúgy
a*b = 60,9
és
a*c = 113,1
adott.
Adjuk össze a két egyenletet:
a*b + a*c = 60,9 + 113,1,
a disztributivitás miatt a bal oldal átírható:
a*(b + c) = 60,9 + 113,1.
De ha megnézed, éppen az a kérdés, hogy ez mennyi.
Tehát a válasz: 60,9 + 113,1. Vedd elő a számológéped, és számold ki.
2/2 A kérdező kommentje:
köszöntem, azóta már pont rájöttem, de másik logikával, de ugyan ez jött ki :D
Ez rövidebb volt :D
2014. nov. 18. 21:34