Gabi egy perselybe gyűjtötte a vásárláskor visszakapott 2ft-osokat és 5ft-osokat. Karácsony előtt összeszámolta a persely tartalmát. Az összegyűjtött 157 darab pénzérme értéke 503 forint volt. Hány 2ft-os és hány 5ft-os volt a perselyben?

Kérlek segítsetek,mert nem tudom!

2014. nov. 18. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

x db 2 forintos

157-x db 5 forintos

2*x+5*(157-x)=503

2x + 5*157 -5x = 503

785-503=3x

282 = 3x

x = 94

94 kétforintos,

157-94 = 63 ötforintos

Végezd el az ellenőrzést.

2014. nov. 18. 19:12
 2/3 A kérdező kommentje:
94+63=157
2014. nov. 18. 20:03
 3/3 A kérdező kommentje:
és köszönöm.:)
2014. nov. 18. 20:10