Kérlek segítsetek,mert nem tudom!2014. nov. 18. 19:04
1/3 anonim válasza:
x db 2 forintos
157-x db 5 forintos
2*x+5*(157-x)=503
2x + 5*157 -5x = 503
785-503=3x
282 = 3x
x = 94
94 kétforintos,
157-94 = 63 ötforintos
Végezd el az ellenőrzést.
2/3 A kérdező kommentje:
94+63=157
2014. nov. 18. 20:03
3/3 A kérdező kommentje:
és köszönöm.:)
2014. nov. 18. 20:10