Nem csak a végeredményt szeretném megkapni hanem azt is hogy hogy kell az ilyeneket kiszámítani.2014. nov. 17. 15:50
1/4 anonim válasza:
Minden tagot normál tört alakra kell hozni és úgy összeadni.
1,6 = 16/10
4/5 + 16 / 10
Közös nevező a 10.
8/ 10 + 16 / 10 = 24/10 = 2,4
2/4 anonim válasza:
át kell írni tört alakba 1.6 az 16/10
utána közös nevező, az 5 és a 10 legkisebb közös nevezője a 10.
tehát 8/10 + 16/10 = 24/10 , ami egyébként 2.4 tizedes törtben.
3/4 anonim válasza:
második vagyok, most látom,h már megelőztek a válasszal, na mindegy (:
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek:)
2014. nov. 21. 20:23