Hogy kell ezt kiszámítani (4/5+1.6) hogyha nem lehet számológépet használni és tört alakban kell hagyni?

Nem csak a végeredményt szeretném megkapni hanem azt is hogy hogy kell az ilyeneket kiszámítani.
2014. nov. 17. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden tagot normál tört alakra kell hozni és úgy összeadni.


1,6 = 16/10


4/5 + 16 / 10


Közös nevező a 10.


8/ 10 + 16 / 10 = 24/10 = 2,4

2014. nov. 17. 15:51
 2/4 anonim válasza:

át kell írni tört alakba 1.6 az 16/10

utána közös nevező, az 5 és a 10 legkisebb közös nevezője a 10.

tehát 8/10 + 16/10 = 24/10 , ami egyébként 2.4 tizedes törtben.

2014. nov. 17. 15:59
 3/4 anonim válasza:
második vagyok, most látom,h már megelőztek a válasszal, na mindegy (:
2014. nov. 17. 16:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek:)
2014. nov. 21. 20:23