8. osztályos matek . Két dobozban összesen 820 alma van. Hány alma van a két dobozban külön-külön, ha tudjuk, hogy az első dobozból 31 almát áttéve a második dobozba, az elsőben háromszor annyi alma marad, mint a második dobozban?


2014. nov. 16. 21:32
 1/2 anonim válasza:

"az elsőben háromszor annyi alma marad, mint a második dobozban"

Egyik doboz: 3x

Másik doboz: x

A kettőben együtt 820 alma, 3x + x = 820 => x = 205

Áttétel előtti állapot (amit a feladat kérdez):

Egyik doboz: 3x + 31 = 646

Másik doboz: x - 31 = 174

2014. nov. 16. 21:38
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a zöld kéz :)
2014. nov. 16. 21:51