2014. nov. 16. 21:32
1/2 anonim válasza:
"az elsőben háromszor annyi alma marad, mint a második dobozban"
Egyik doboz: 3x
Másik doboz: x
A kettőben együtt 820 alma, 3x + x = 820 => x = 205
Áttétel előtti állapot (amit a feladat kérdez):
Egyik doboz: 3x + 31 = 646
Másik doboz: x - 31 = 174
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, ment a zöld kéz :)
2014. nov. 16. 21:51