2013. febr. 23. 10:45
1/1 anonim válasza:
Eljelöljük az első osztályú almát "x"-el, majd belátjuk, hogy ha a másodosztályú ára 80%-a az első osztályúnak, akkor azt eljelölhetjük: 0,8x-el, ezután így alakul a képlet:
25x+10*(0,8x) = 14,85
25x + 8x = 14,85
33x = 14,85 / :33
x= 0,45 Ezzel megkaptuk az 1. osztályú kilónkénti árát
-> ennek 80%-a: 0,36 Euro, ami a másodosztályú kilónkénti ára
Ellenőrzés:
25kg: 25*0,45 = 11,25 Euro
10kg: 10* 0,36 = 3,6 Euro