Egy pincében három láda alma van. Az első két ládában összesen annyi alma van, mint a harmadikban, és a két ládában lévő almák aránya 1:2. A második és a harmadik láda együtt 500 kg-ot nyom. (? )


a) Hányszorosa a második láda az elsőnek?

b) Hányszorosa a harmadik láda az elsőnek?

c) Mennyi alma van az első ládában?


Ha valaki tudna ebben a feladatban segíteni azt nagyon megköszönném...mert én hiába próbálkozom, nem tudom megoldani.



2012. dec. 28. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

a, kétszerese

b, háromszorosa

c, 166,67 kg

2012. dec. 28. 19:18
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó a megoldásod, első válaszadó.


Adott 3 láda: A, B, C.

A+B=C

B=2A

B+C=2A+A+B=2A+A+2A=5A=500 kg --> ebből A=100 kg


Tehát

A=100kg

B=200kg

C=300kg


és ki is jön, ha visszaellenőrzöl szövegbe.

Tehát:

a.) kétszerese

b.) háromszorosa

c.) 100 (!!) kg



Szerintem.

2012. dec. 28. 22:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat és hogy vettétek a fáradságot ezt kiszámolni :) Köszi!
2012. dec. 29. 13:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen, ezért vagyunk :)
2012. dec. 29. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, a feladat c, része tényleg 100
2012. dec. 30. 14:57