a) Hányszorosa a második láda az elsőnek?
b) Hányszorosa a harmadik láda az elsőnek?
c) Mennyi alma van az első ládában?
Ha valaki tudna ebben a feladatban segíteni azt nagyon megköszönném...mert én hiába próbálkozom, nem tudom megoldani.
2012. dec. 28. 13:24
1/5 anonim válasza:
a, kétszerese
b, háromszorosa
c, 166,67 kg
2/5 anonim válasza:
Szerintem nem jó a megoldásod, első válaszadó.
Adott 3 láda: A, B, C.
A+B=C
B=2A
B+C=2A+A+B=2A+A+2A=5A=500 kg --> ebből A=100 kg
Tehát
A=100kg
B=200kg
C=300kg
és ki is jön, ha visszaellenőrzöl szövegbe.
Tehát:
a.) kétszerese
b.) háromszorosa
c.) 100 (!!) kg
Szerintem.
3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat és hogy vettétek a fáradságot ezt kiszámolni :) Köszi!
2012. dec. 29. 13:09
5/5 anonim válasza:
Bocsi, a feladat c, része tényleg 100