Adott a valós számok halmazán értelmezett f (x) = x − 4 függvény.
Mely x értékek esetén lesz f (x) = 6 ?
2014. nov. 15. 16:08
1/3 anonim válasza:
Ez most komoly? x=10. Nem tudod, hogy 10-4 = 6 ?
2/3 anonim válasza:
f(x)=x-4, ez annyit jelent, hogy az f függvénynek x helyen x-4 lesz az értéke. Például, hogy x=1, akkor f(1)=1-4, vagy f(3)=3-4.
A kérdés, hogy f(x)=6 esetén mennyi lesz x. mivel f(x)=x-4, ezért írhatjuk is, hogy x-4=6. Ez meg egy pofonegyszerű egyenlet, amiből rögtön megkapod, hogy x=10 :D
Talán így elmagyarázva világosabb.
3/3 A kérdező kommentje:
Igen, köszi!
2014. nov. 16. 11:39