Ezt a matek feladatot hogy kell megcsinálni?


Egy számtani sorozat első tagja 56, differenciája –4. Adja meg a sorozat első 25 tagjának összegét!


(akármelyik képletbe helyettesítek be, nem jön ki semmi értelmes)


2014. nov. 11. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg az "Összegzési képlet" című részt, majd felülről a második képletet. Csak a1, n és d az ismeretlenek, ezek közül mindegyik meg van adva a feladatban.

2014. nov. 11. 22:52
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed nem jön ki értelmes, akkor excelbe írd be a képletet, húzd le és máris látod minek kell kijönnie.


a1 = 56

d=-4

n=25


Sn = [2*a1+(n-1)*d]/2 * n


Sn = [2*56+24*(-4)]/2 *25 = 16/2*25 = 200

2014. nov. 11. 22:53
 3/7 anonim válasza:

an = a1 + (n-1) * d == a25 = 56+24*(-4) --> a25= -40


Sn = (a1 + an) * n és osztva az egész 2-vel == S25= (56-40) * 25 /2 --> S25 = 200


A végeredmény 200

2014. nov. 11. 22:58
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem 400 jön ki a 200 helyett
2014. nov. 16. 11:30
 5/7 A kérdező kommentje:
és ha összeadom az első 25 tagot, akkor se annyi jön ki
2014. nov. 16. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A második és harmadik válaszoló le is vezette hogy jön ki a 200. Ha a számológépbe nem írod be úgy, jó hogy más eredményt fogsz kapni..

2014. nov. 16. 11:42
 7/7 anonim válasza:
3. vagyok. Igen, ott a levezetés, csináld úgy és ki fog jönni. Csak 2 egyszerű képletet kell használnod.
2014. nov. 16. 13:15