Jól oldottam meg a matematika feladatot?


Ha igen, hol néztem el?

[link]

Még lehet, hogy fogok kommentben linkelni képeket, ha lesz egy lelkes ember, aki segít nekem. :) Egy dolgozatra készülök éppen...

Köszi szépen a válaszokat!


2014. nov. 13. 18:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Akkor is szóljatok legyetek szívesek, ha elfelejtettem egy kikötést. :)
2014. nov. 13. 18:31
 2/6 A kérdező kommentje:
*Ha nem, hol néztem el?
2014. nov. 13. 18:34
 3/6 A kérdező kommentje:

Jajj. Viszont hogyha a 0-t nem alakítom át logaritmusra, hanem felírok egy olyan egyenletet, hogy:

logˇ2(x-4)=0

amiből következik, hogy

2^0=x-4

1=x-4 /+4

5=x

Ami viszont már korrekt megoldás.

Hol van az ördög elásva? :((

2014. nov. 13. 18:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó, amire rájöttem, hogy nem kellett volna jobb oldalon mindkét kettest kihúzni, elég lett volna az alapot is. Így már kijött az x-4=2^0 egyenlet. Viszont minden kikötést odaírtam, amit oda kellett? Még azt is oda kell, ami gyengébb kikötés, csak nem azt kell bekeretezni.
2014. nov. 13. 18:46
 5/6 anonim válasza:

ezt elrontottad. kell kikötés az 1+log2(x-4)-re is, ennek is nagyobbnak kell lenni nullánál, és utána egyeztesd a kikötést, illetve:


log3 (1+log2(x-4)) = 1

log3 (1+log2(x-4)) = log3(3)

szig.mon.

1+log2(x-4) = 3 (nem 1) /-1

log2 (x-4) = 2

log2 (x-4) = log 2 (2)

szig. mon.

x-4= 2

x = 6

2014. nov. 13. 18:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak elrontottad, másokat is "megkavartál"

[link]

2014. nov. 13. 19:03