Ha igen, hol néztem el?
Még lehet, hogy fogok kommentben linkelni képeket, ha lesz egy lelkes ember, aki segít nekem. :) Egy dolgozatra készülök éppen...
Köszi szépen a válaszokat!
2014. nov. 13. 18:27
1/6 A kérdező kommentje:
Akkor is szóljatok legyetek szívesek, ha elfelejtettem egy kikötést. :)
2014. nov. 13. 18:31
2/6 A kérdező kommentje:
*Ha nem, hol néztem el?
2014. nov. 13. 18:34
3/6 A kérdező kommentje:
Jajj. Viszont hogyha a 0-t nem alakítom át logaritmusra, hanem felírok egy olyan egyenletet, hogy:
logˇ2(x-4)=0
amiből következik, hogy
2^0=x-4
1=x-4 /+4
5=x
Ami viszont már korrekt megoldás.
Hol van az ördög elásva? :((
2014. nov. 13. 18:42
4/6 A kérdező kommentje:
Jó, amire rájöttem, hogy nem kellett volna jobb oldalon mindkét kettest kihúzni, elég lett volna az alapot is. Így már kijött az x-4=2^0 egyenlet. Viszont minden kikötést odaírtam, amit oda kellett? Még azt is oda kell, ami gyengébb kikötés, csak nem azt kell bekeretezni.
2014. nov. 13. 18:46
5/6 anonim válasza:
ezt elrontottad. kell kikötés az 1+log2(x-4)-re is, ennek is nagyobbnak kell lenni nullánál, és utána egyeztesd a kikötést, illetve:
log3 (1+log2(x-4)) = 1
log3 (1+log2(x-4)) = log3(3)
szig.mon.
1+log2(x-4) = 3 (nem 1) /-1
log2 (x-4) = 2
log2 (x-4) = log 2 (2)
szig. mon.
x-4= 2
x = 6
6/6 anonim válasza:
Szerintem nem csak elrontottad, másokat is "megkavartál"