2014. nov. 12. 21:30
1/5 anonim válasza:
3*gyök(2)=gyök(3*3)*gyök(2)=gyök(9)*gyök(2)=gyök(9*2)=gyök(18)
2/5 A kérdező kommentje:
valamint ha egy szám pl az 1 harmadikon van, azt hogyan kell átírni másik alakba ? pl 2 az 1 harmadikon
2014. nov. 12. 21:33
3/5 anonim válasza:
Első válaszoló mást írt, a kérdező nem erre gondol.
Szóval:
A sima gyök az a négyzet gyök, tehát az valójában a "2." gyök, csak a kettest nem írjuk ki. Ez egy 1/2-es kitevőt jelent:
gyök(x) = x^(1/2)
Mindig ahányadik gyököd van, ha kitevővé alakítod át, akkor a gyökkitevő az átalakítás után a kitevő nevezőjébe kerül >>>
3. gyök(x) = x^(1/3)
4. gyök(x) = x^(1/4) és így tovább.
vagy pl:
4. gyök(x^3) = x^(3/4)
Visszafelé ugyan így működnek a fent elmondottak.
2^(1/3) = 3. gyök(2)
4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, így már világos ! :)
2014. nov. 12. 21:54
5/5 anonim válasza:
Jah igen ha a "harmadik gyök alatt kettő"-t vesszük, akkor valóban rosszat írtam. De ez esetben a "3" az nem a gyökjel előtt van...