2014. nov. 11. 22:58
1/3 anonim válasza:
Valami azt súgja, hogy valamit elírtál. Biztos ezt az egyenletet oldjuk meg?
2/3 A kérdező kommentje:
hoppá, eleje x^2+x
2014. nov. 11. 23:06
3/3 anonim válasza:
Az x^2+x+1 1-el nagyobb mint az x^2+x ezért
(x^2+x)=a akkor
(x^2+x+1)=a+1
igy:
a(a+1)-2=0
egy sima másodfokú egyenlet majd az a-t visszahelyettesíteni.
innen tuudod folytatni?