(x^1+x) (x^2+x+1) -2=0 Tegnapi házi feladat. Megoldaná nekem valaki? nem jutok egyről a kettőre.


2014. nov. 11. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami azt súgja, hogy valamit elírtál. Biztos ezt az egyenletet oldjuk meg?
2014. nov. 11. 23:04
 2/3 A kérdező kommentje:
hoppá, eleje x^2+x
2014. nov. 11. 23:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Az x^2+x+1 1-el nagyobb mint az x^2+x ezért

(x^2+x)=a akkor

(x^2+x+1)=a+1

igy:

a(a+1)-2=0

egy sima másodfokú egyenlet majd az a-t visszahelyettesíteni.

innen tuudod folytatni?

2014. nov. 12. 07:29