2-sin[négyzet]x-cos[negyzet]x=? 2sinx=tgx Mik a megoldasok?


2014. nov. 12. 13:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Levezetessel!
2014. nov. 12. 13:27
 2/5 anonim ***** válasza:

2-(sin^2x+cos^2x)=2-1=1

2sinx=sinx/cosx

2sinx*cosx=sinx

sin2x=sin(90-x)

innen próbáld meg folytatni

2014. nov. 12. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
bocs az utolsó sor az nem jó
2014. nov. 12. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:

2*sinx*cosx=sinx

sin2x=sinx

2x=x ....

sin2x=sin(pi-x)

2x=pi-x ....

2014. nov. 12. 14:31
 5/5 anonim ***** válasza:

"2sinx=sinx/cosx

2sinx*cosx=sinx "


Én ezt így folytatnám:


2sinx*cosx - sinx = 0

sinx * (2cosx-1)=0


A szorzat akkor 0, ha valamelyik tényezője 0.

sin x=0 vagy cos x = 1/2


Mindkettő egyszerűen megoldható.

2014. nov. 12. 15:55