2014. nov. 12. 13:24
1/5 A kérdező kommentje:
Levezetessel!
2014. nov. 12. 13:27
2/5 anonim válasza:
2-(sin^2x+cos^2x)=2-1=1
2sinx=sinx/cosx
2sinx*cosx=sinx
sin2x=sin(90-x)
innen próbáld meg folytatni
4/5 anonim válasza:
2*sinx*cosx=sinx
sin2x=sinx
2x=x ....
sin2x=sin(pi-x)
2x=pi-x ....
5/5 anonim válasza:
"2sinx=sinx/cosx
2sinx*cosx=sinx "
Én ezt így folytatnám:
2sinx*cosx - sinx = 0
sinx * (2cosx-1)=0
A szorzat akkor 0, ha valamelyik tényezője 0.
sin x=0 vagy cos x = 1/2
Mindkettő egyszerűen megoldható.