Egy háromszög két oldalának hossza 10 cm és 24 cm. Hogyan válasszuk meg a két oldal által bezárt szöget, hogy a háromszög területe a lehető legnagyobb legyen? Mekkora ez a terület?

Nem a végeredmény lenne a fontos, hanem, hogy értsem, mit is kell csinálni :( Köszönöm :)
2014. nov. 9. 14:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudjuk a háromszög területképletét: a*b*sin(y)/2, esetünkben a=10, b=24, így a terület:


10*24*sin(y)/2=120*sin(y)


Hol lesz ennek a függvénynek maximuma? A megoldás: y=90°esetén; ekkor ugyanis sin(90°)=1, vagyis a terület 120*1=120 cm^2 lesz.

2014. nov. 9. 14:43