Nem a végeredmény lenne a fontos, hanem, hogy értsem, mit is kell csinálni :( Köszönöm :)2014. nov. 9. 14:38
1/1 anonim válasza:
Tudjuk a háromszög területképletét: a*b*sin(y)/2, esetünkben a=10, b=24, így a terület:
10*24*sin(y)/2=120*sin(y)
Hol lesz ennek a függvénynek maximuma? A megoldás: y=90°esetén; ekkor ugyanis sin(90°)=1, vagyis a terület 120*1=120 cm^2 lesz.