Hogyan kell kiszámítani kétoldali közelítéssel?


4-x^2(x a négyzeten) egyenletű parabola alatti területet az [0;2]-n

A megoldás 16/3, de nem jön ki.



#matematika #függvény #parabolikus #háromszög. terület
2014. szept. 27. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogyha közelítéssel kell kiszámolni, akkor miért kéne a pontos eredménynek kijönni?
2014. szept. 27. 21:37
 2/6 anonim ***** válasza:
Sima integrál, miért közelítéssel számolnád?
2014. szept. 27. 21:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát… Ha az a feladat…


Vagy az a feladat, hogy bizonyítsuk, hogy az integrál értéke 16/3 úgy, hogy a felső és alsó közelítő összegeket is ehhez az értékhez tartanak?

2014. szept. 27. 21:44
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Vegyél fel osztópontokat, és a szomszédos osztópontokra állított téglalapok területét kiszámolod. Utána finomítasz.
2014. szept. 28. 09:51
 5/6 A kérdező kommentje:
ezzel kell kiszámítani, csak sajnos nem jön ki
2014. szept. 28. 14:19
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Hogyhogy? Legyen x_i=\frac{2i}{n}. Ezután kiszámolod a s=\sum\limits_{i=0}^{n-1}f(x_i)\left(x_{i+1}-x_i\right) összeget, ez lesz az alsó közelítés, valamint a S=\sum\limits_{i=1}^{n}f(x_i)\left(x_i-x_{i-1}\right) összeget, és ezeknek veszed a határértékét, ha n\rightarrow\infty. Egyáltalán, meddig jutottál?
2014. szept. 29. 07:12