Normális eloszlással való közelítéssel határozza meg annak a valószínűségét, hogy egy 50 kérdésből és csak IGEN/NEM válaszokból álló teszten elérünk legalább 70%-ot, véletlenszerű találgatással?

Nem tudom hol rontom el..
2013. dec. 13. 08:49
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

Én így csinálnám:


70% = 35 pont.

Kérdés a feladatod szerint az 1 - F(35).


E(X)=25

D(X)=gyök(50*0,5*(1-0,5))=gyök(12,5)=3,5355


Egy ilyen fajta normális eloszlással közelítem.

Akkor F(35)=FÍ((35-25)/3,5355)=FÍ(2,828)

Ezt kikeresem táblázatból:

[link]


Adódik: F(35)=0,9976 , azaz a keresett valószínűség: 1-0,9976 = 0,0024

2013. dec. 14. 00:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom :)
2013. dec. 14. 08:40