Egy derékszögű háromszög átfogója 5 egyik befogó 3 Kérdés:Kerület, terület?


Van még egy: egyenlőszárú háromszög szára 8,alap 5

Kerdes: mennyi a kerulet, terulet?


Valaki letudná ezt nekem vezetni? Ugy is jo ha fotot kuld rola es felrakja kepfeltoltes.hu-ra vagy olyan oldalt hogy hogy kell megcsinalni. Elore is nagyon szepen koszonom!



2014. szept. 4. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

pitagorasz:

a^2+9=25

a^2=16

a=4 (-4) nem lehet

kerület:4+3+5

terület:(4*3)/2

2014. szept. 4. 15:43
 2/4 anonim ***** válasza:
A második meg az elsőhöz marhára hasonlító két háromszögből összerakható. No?
2014. szept. 4. 15:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Van még egy: egyenlőszárú háromszög szára 8,alap 5

Kerdes: mennyi a kerulet, terulet?


Kerület: 8+8+5=21 (mondjuk ezen nem tudom mi okozott gondot)

Terület: felírod rá a Hérón-képletet és kész

[link]

2014. szept. 4. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemám! Elnéztem!
2014. szept. 4. 15:56