Van még egy: egyenlőszárú háromszög szára 8,alap 5
Kerdes: mennyi a kerulet, terulet?
Valaki letudná ezt nekem vezetni? Ugy is jo ha fotot kuld rola es felrakja kepfeltoltes.hu-ra vagy olyan oldalt hogy hogy kell megcsinalni. Elore is nagyon szepen koszonom!
2014. szept. 4. 15:39
1/4 anonim válasza:
pitagorasz:
a^2+9=25
a^2=16
a=4 (-4) nem lehet
kerület:4+3+5
terület:(4*3)/2
2/4 anonim válasza:
A második meg az elsőhöz marhára hasonlító két háromszögből összerakható. No?
3/4 anonim válasza:
Van még egy: egyenlőszárú háromszög szára 8,alap 5
Kerdes: mennyi a kerulet, terulet?
Kerület: 8+8+5=21 (mondjuk ezen nem tudom mi okozott gondot)
Terület: felírod rá a Hérón-képletet és kész