2010. jan. 27. 16:31
1/7 anonim válasza:
Például a sinustétel környékén nézz körül a matekkönyvedben vagy a függvénytáblázatban.
2/7 anonim válasza:
R=a*b*c/(4*T)=a*b*c/(4*gyökalatt(s*(s-a)(s-b)(s-c)))
R a köré írható kör sugara; a, b, c a háromszög oldalai; T a háromszög területe; s a félkerület ((a+b+c)/2)
máshogyan is ki lehet számolni, én ezeket tudom
4/7 anonim válasza:
Először is szerkessz csúcson átmenő felező merőlegeseket. ( A, B, C csúcs) aztán ezeket kösd össze mejd lesz egy pontod középen. Ebbe a pntba szúrd bele a körződet és nyisd ki az A csúcsig. Ez lesz a sugár. Ha ez megvan akkor már körözhetsz is.
5/7 anonim válasza:
15:24: olvasd el még egyszer. Nem szerkeszteni akar, hanem kiszámolni, az más.
6/7 anonim válasza:
"Okos" kérdés! Leméred,hogy hány centire nyitottad ki a körzőt,amivel a háromszög köré a kört rajzoltad...!
7/7 anonim válasza:
04:47: Buta válasz. Te sem olvastad el a kérdést. A mérés egy számolási feladatnak NEM megoldása, nulla pont.