Hogyan kell kiszámolni a háromszög köré irható kőr sugarát?

2010. jan. 27. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Például a sinustétel környékén nézz körül a matekkönyvedben vagy a függvénytáblázatban.
2010. jan. 27. 16:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

R=a*b*c/(4*T)=a*b*c/(4*gyökalatt(s*(s-a)(s-b)(s-c)))


R a köré írható kör sugara; a, b, c a háromszög oldalai; T a háromszög területe; s a félkerület ((a+b+c)/2)


máshogyan is ki lehet számolni, én ezeket tudom

2010. jan. 27. 18:53
 3/7 anonim válasza:
41%
a kör rövid ő :)
2010. febr. 2. 10:05
 4/7 anonim válasza:
0%
Először is szerkessz csúcson átmenő felező merőlegeseket. ( A, B, C csúcs) aztán ezeket kösd össze mejd lesz egy pontod középen. Ebbe a pntba szúrd bele a körződet és nyisd ki az A csúcsig. Ez lesz a sugár. Ha ez megvan akkor már körözhetsz is.
2010. febr. 2. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
15:24: olvasd el még egyszer. Nem szerkeszteni akar, hanem kiszámolni, az más.
2010. febr. 2. 16:52
 6/7 anonim válasza:
5%
"Okos" kérdés! Leméred,hogy hány centire nyitottad ki a körzőt,amivel a háromszög köré a kört rajzoltad...!
2010. febr. 5. 04:47
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
04:47: Buta válasz. Te sem olvastad el a kérdést. A mérés egy számolási feladatnak NEM megoldása, nulla pont.
2010. febr. 5. 06:22